Fall 2016 Tuition Prices

$25 for 1 class/1 visit

45 minutes per week – $60/month       ::   1 hour per week – $70/month

1.25 hours per week – $75/month        ::    1.5-1.75 hours per week – $90/month

2 hours per week – $100/month           ::     2.25 hours per week – $105/month

2.5-2.75 hours per week – $115/month ::    3 hours per week – $130/month

3.25 hours per week – $135/month       ::    3.5-3.75 hours per week – $150/month

4 hours per week – $165/month            ::    4.35 hours per week – $175/month

4.5-4.75 hours per week – $185/month ::    5 hours per week – $200/month

More than 5.25 hours (unlimited classes) – $225/month

Competitive company members – $300/month (includes all required technique classes/rehearsals, but does not include competition, workshop, travel, or choreography fees)

Private Lesson Fees

1/2 hour – $30/non-company member

1 hour  – $60/non-company member

1/2 hour – $30/company member

1 hour – $50/company member

JackRabbit allows our customers to register online for classes!